Novinky vo vymedzení úsekov ciest, platné od 1. septembra 2020

Cesty tretej triedy od 1. septembra 2020 už nebudú súčasťou siete vymedzených úsekov ciest. Vyhláška Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR s účinnosťou od tohto termínu ustanovuje nový zoznam vymedzených úsekov diaľnic, ciest prvej a druhej triedy s výberom mýta. Informoval o tom manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej firmy SkyToll Anton Bódis.

Od 1. septembra pribudne šesť nových vymedzených úsekov ciest.

„Na diaľnici D4 a rýchlostnej ceste R7 medzi obcami Rovinka a Holice vzniknú štyri vymedzené úseky, jeden nový úsek pribudne na ceste prvej triedy č. 64 na moste Európa ponad rieku Dunaj spájajúcom Komárno a Komárom a jeden úsek pribudne zmenou orientácie vymedzeného úseku cesty prvej triedy č. 20 medzi výjazdom Košice Sever (Budimír) a sídliskom Ťahanovce,“ priblížil Bódis.

Mení sa kategória spoplatnenia

Jedenástim úsekom sa zmení kategória spoplatnenia, z vymedzených úsekov cesty prvej triedy, ktorá nie je súbežná, sa stanú vymedzené úseky cesty súbežnej s diaľnicami a rýchlostnými cestami.

článok dočítate tu: https://kosicednes.sk/udalosti/cesty-3triedy-od-septembra-nebudu-sucastou-siete-vymedzenych-usekov/?utm_source=fb&utm_medium=kd&utm_campaign=rdz&fbclid=IwAR0VMZvpTfP9_l8TgX7ZwvgBqQfmfG5EMDmefEgu0an6v7hh8u3WqwwC31I

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*